Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Skakanka: ostre cardio i maksymalne spalanie tłuszczu

Skakanka to też lina, tylko cienka i z rączkami. Dziecinnie prosta i maksymalnie efektywna: już tylko 10 minut treningu ze skakanką może dać podobne korzyści, co 30 minut biegania czy dwa tenisowe sety. Gotowa na ostry trening cardio?

skakanka, skakanie na skakance, trening ze sprzętem

Skakanka usprawnia też cały łańcuch kinematyczny (system łączący mięśnie, stawy i ścięgna), poczynając od stóp i kostek, przez korpus, na dłoniach kończąc. Nadaje to całemu ciału siłę funkcjonalną, która przyda się np. przy noszeniu ciężkich toreb, ale też w balansowaniu w szpilkach.

Skakanie na skakance  rób to dobrze

1. Wybierz dobrą długość

Stań na środku skakanki i podciągnij rączki do góry – powinny się znaleźć na wysokości górnej części Twoich barków. Jeśli skakanie nie sprawia Ci trudności, możesz spróbować z krótszą wersją, w której rączki dochodzą do pachy.

2. Dobry chwyt

Złap rączki, obejmując je palcami i kciukiem. Uchwyt powinien być pewny, ale nie za mocny. Przedramiona też powinny być rozluźnione i równoległe do podłoża. Rób małe kółka nadgarstkami, ale ten ruch prawdopodobnie wyssałaś już z mlekiem matki.

3. Miękko ląduj

Ląduj miękko na palcach; pięty nie powinny dotykać podłoża, a jeśli już, to tylko je musnąć między odbiciami.

4. Patrz przed siebie

Zamiast spoglądać na stopy, skup wzrok na jakimś obiekcie przed sobą, na poziomie oczu. Wyższy poziom Lubisz wyzwania? Weź skakankę z cięższą linką. Unikaj tych z ciężarkami w rączkach, które mocno obciążają nadgarstki, dając przy tym niewiele korzyści.

Poczuj spalanie

Nawet jeśli w podstawówce skakałaś non stop, zacznij od pojedynczych skoków, aż dojdziesz do 20, po których zrobisz sobie krótką przerwę na odpoczynek.

Kiedy dojdziesz do 140 skoków bez przerwy, jesteś gotowa na interwał. Skacz jak najszybciej przez 30 s, odpocznij 1 min. Potem 4 razy postaraj się wyrównać lub pobić ten rekord, po każdej próbie odpoczywając przez 60 s.

Lina to fitnessowy przyrząd, który naprawdę może zdziałać cuda. Sprawdź, jak ćwiczyć z battle rope oraz dlaczego warto spróbować swoich sił na linie do wspinaczki.

WH 10/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę? Chcesz spalić zbędny tłuszcz? Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie? Chcesz stać się prawdziwą bestią? Chcesz stać się sławny i bogaty? Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie? Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz… Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody! PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
  mally1987, 2017-10-13 22:31:17
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  nadiagor, 2017-10-07 17:26:18
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij