Women's Health poleca:

Siłownia w domu: ergowiosła czy rowerek stacjonarny

Poleć ten artykuł:

Od siedzenia może urosnąć nie pupa, a forma. Pod warunkiem że zamiast kanapy wybierasz ergometr wioślarski lub rowerek stacjonarny. Zobacz, który sprzęt do ćwiczeń sprawdzi się lepiej przy Twoim treningu.

Ergometr wioślarski dla amatorek zgrabnej sylwetki

Przyjmij pozycję, zablokuj stopy, złap drążek-wiosło, odepchnij się nogami i pociągnij wiosło do siebie. Nie brzmi łatwo, bo i łatwe nie jest. Wiosłowanie na ergometrze to jednak nie tylko ogromna frajda, lecz również skoordynowana praca wielu mięśni, z sercowym na czele.

Wybierz wioślarza, jeśli...

  •  potrzebujesz sprzętu, na którym będzie pracować całe ciało;
  • chcesz szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej;
  • chcesz zbudować żelazną kondycję, nie wychodząc z domu;
  • lubisz design i chcesz zaszaleć, stawiając w salonie coś nieoczywistego;
  • jesteś fanką sportów wodnych i chcesz wiosłować nie tylko na wodzie, ale i w domu.

Trening całego ciała

Podczas każdego pociągnięcia wiosłem aktywujesz ponad 80% mięśni ciała. Efekt? Jeszcze więcej spalonych kalorii w tym samym czasie. Zrób szybki test: w całkiem szybkim tempie przebiegnij 2 kilometry, a po kilku dniach na wioślarzu wykonaj nasz trening interwałowy: po przepłynięciu 250 metrów na 30 sekund przechodź do spokojnego wiosłowania. Pokonaj takim sposobem 2000 metrów, a zrozumiesz, co miałyśmy na myśli.

Trzy typy do wyboru

Opór, który musisz pokonać, by pociągnąć wiosłem, może być powietrzny, magnetyczny lub wodny. Ta pozornie nieistotna informacja będzie miała dla Ciebie znaczenie przy kasie – w specjalistycznych sklepach znajdziesz wioślarze w różnych cenach. Zanim się na jakiś zdecydujesz, sprawdź, na którym trenuje Ci się najlepiej w okolicznym klubie fitness.

Nowoczesny design

Ergometry wyglądają co najmniej tak samo imponująco, jak działają. Możesz być pewna, że jeśli wstawisz takie cacko do salonu (dostępne są modele, które łatwo postawić do pionu), pytanie, co to jest, będziesz słyszała za każdym razem, gdy wpadnie do Ciebie grupa przyjaciół. Chyba że też wiosłują...

Tagi: siłownia w domu | rowerek stacjonarny | ergowiosła

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij