Women's Health poleca:

Siłownia i fitness klub od kulis: wybierz najlepsze

Poleć ten artykuł:

Właściciele siłowni zrobią wszystko, aby Cię przyciągnąć i związać długoterminową umową. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas pierwszego treningu w klubie fitness, żeby Tobie też się to opłacało. 

Zamierzasz spędzać w nim kilka godzin w tygodniu, więc nie wybieraj raczej najtańszej opcji. Co wcale nie znaczy, że powinnaś dać się naciągnąć i zwyczajnie przepłacić za spędzany na ćwiczeniach w fitness klubie czas.

I nie decyduj się na konkretną siłownię tylko dlatego, że jest blisko Twojego domu lub pracy – bo to naprawdę żadna gwarancja, że będziesz ze swojego karnetu regularnie korzystać. Sprawdź, czemu się przyjrzeć przy pierwszej (darmowej) wizycie, żeby nie pożałować wyboru i nie szukać znajomego lekarza, który zgodzi się podpisać pod Twoją niespodziewaną „kontuzją”.

Planujesz wykupić swój pierwszy karnet na siłownię? Poznaj jakie zasady obowiązują w klubie fitness oraz jak ćwiczyć na nietypowym sprzęcie sportowym.

Kiedy będą o Ciebie walczyć

Gdy studenci wracają na uczelnie i nadchodzi okres realizacji noworocznych postanowień, kluby wytaczają wszystkie możliwe działa, by skusić nas na wstąpienie do grona ich członków. Jak wynika z badań Polskiego Związku Pracodawców Fitness, największe zainteresowanie klubami fitness przypada na okres styczeń–marzec.

„W Polsce działa fenomen »postanowienia noworocznego« – mówi Robert Kamiński, prezes PZPF. – Wtedy kluby organizują najciekawsze promocje, pragnąc przyciągnąć klientów właśnie do siebie”. W kwietniu i maju większość postanowień umiera śmiercią naturalną, a najbardziej wytrwali często przenoszą swoje treningi na świeże wiosenne powietrze.

„Kolejna fala jest tuż przed okresem urlopowym, czyli maj/ czerwiec, gdzie klienci chcą poprawić swoją sylwetkę przed plażowaniem – mówi Kamiński. – Wakacje to okres największych promocji w klubach, ale też ćwiczenia w najbardziej komfortowych warunkach. Jest mniej osób w klubie, a w upalne dni klimatyzowany klub to praktycznie jedyne miejsce, gdzie można prawdziwie poćwiczyć. Wrzesień i październik to czas powrotu do klubów i intensywnych ćwiczeń aż do połowy grudnia, kiedy ogarnia nas świąteczna gorączka”.

Szukanie ofert specjalnych w opustoszałych siłowniach i promocji z okazji świąt to niejedyna możliwość wykupienia członkostwa na dobrych warunkach.  

Tagi: siłownia | klub fitness

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij