Women's Health poleca:

Poprawa kondycji: skakanka czy trampolina?

Poleć ten artykuł:

Marzy Ci się zgrabna sylwetka i lepsza kondycja? Przedstawiamy Ci dwa spalacze tłuszczu: skakankę i trampolinę. Dowiedz się o nich więcej i wybierz sprzęt, z którym wskoczysz na wyższy poziom.

Skakanka, czyli prosty sposób na szybkie spalanie

Nam kojarzy się z dziecięcą zabawą. Wystarczy jednak zapytać któregokolwiek pięściarza o skakankę, by usłyszeć długą litanię o tym najlepszym z najlepszych treningowym sprzęcie, bez którego trudno wyobrazić sobie wygraną walkę na ringu lub tę ze zbędnymi kilogramami poza nim. Co tu dużo gadać: w tym wypadku faceci, którzy przyjemność czerpią z prania się bo twarzach, mają rację... A tak w ogóle to kto powiedział, że boks jest tylko dla mężczyzn? W wolnej chwili wypróbuj nasz trening bokserski dla kobiet.

Wybierz skakankę, jeśli...

  • chcesz szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej;
  • chcesz zbudować żelazną kondycję, nie wychodząc z domu i nie wydając na sprzęt sporych pieniędzy;
  • potrzebujesz treningowego urządzenia, które mogłabyś zabrać ze sobą w delegację;
  • zależy Ci na tym, by każdy ruch angażował do pracy niemal całe Twoje ciało, od stóp po barki.

1. Zawsze i wszędzie

Linka i dwie rączki – umówmy się, skakanka zmieści się w torebce. Możesz zabrać ją ze sobą na urlop lub w podróż służbową. Nie masz już wymówki: ćwiczyć możesz w każdych warunkach. Jedyne, czego potrzebujesz, to kilka metrów kwadratowych podłogi. Uwaga: skacz zawsze w butach o dobrej amortyzacji.

2. Wszystko w jednym

Już po kilku rundach intensywnego skakania zrozumiesz, w czym rzecz. Skakanka wymusza skoordynowaną pracę całego Twojego ciała, a nie tylko nóg. Równie mocno angażujesz obręcz barkową, a nawet mięśnie korpusu (w tym brzuch), które stabilizują sylwetkę podczas każdego ruchu w górę i w dół. Większych mięśni skakanką nie zbudujesz, na pewno jednak poprawisz ich wytrzymałość.

Jeśli chcesz uzyskać pięknie wyrzeźbiony brzuch, sięgnij raczej po inny sprzęt. Zobacz, czym lepiej wykonywać ćwiczenia na brzuch: kołyską czy kółkiem?

3. Trening Rocky'ego

W sklepie ze sprzętem znajdziesz kilka rodzajów skakanek. Zacznij od wersji jak najbardziej podstawowej, a dopiero później, gdy swojemu skakaniu będziesz chciała nadać jeszcze bardziej konkretny cel, postaw na skakankę szybkościową z gumową lub stalową linką albo skakankę z dodatkowym obciążeniem ukrytym w rączkach. W zależności od tego, jakim sprzętem dysponujesz, ułóż odpowiedni trening interwałowy.

Tagi: poprawa kondycji | ćwiczenia ze skakanką | ćwiczenia na trampolinie

Oceń artykuł:

3.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij