Women's Health poleca:

Pompki: ćwiczenia na piękne ciało

Poleć ten artykuł:

Zasługą pompek jest świetnie wyrzeźbiona sylwetka. Jednak prawidłowe wykonanie tego ćwiczenia może być sporym wyzwanie. Rzuć okiem na naszą instrukcję i plan treningowy, a zrobienie pompki doskonałej nie będzie stanowić dla Ciebie problemu.

Na to zwróć uwagę, wykonując ćwiczenia

Ściągaj łopatki

Weź wdech, a następnie, unosząc biodra, wypuść powietrze. Za każdym razem droga do góry to wydech, a w dół wdech. Chyba że w momencie największego napięcia wstrzymujesz ruch na np. 30 sekund – wtedy oddychaj normalnie.  

Pilnuj pupy

Przez cały czas mocno napinaj mięśnie korpusu (brzuch oraz dolny odcinek pleców), a także pośladki , by zapobiec opadaniu bioder. Twoje ciało powinno tworzyć linię prostą od kostek po głowę od pierwszego po ostatnie powtórzenie.

Prostuj tułów

Twoje ciało od kolan po barki powinno tworzyć linię prostą – poproś koleżankę, aby w trakcie treningu zrobiła Ci fotkę. Obejdzie się bez korekty? Dobrze.   

Wybierz stopień trudności

Im szerzej rozstawisz stopy, tym łatwiej będzie Ci wykonać kolejne powtórzenia. Jeśli jesteś już fitnessową wyjadaczką, ustaw palce jednej stopy na pięcie drugiej.    

Jeśli Twoim głównym celem jest wyrzeźbienie szczupłych uda i zgrabnych pośladków, koniecznie dowiedz się, jak poprawnie wykonywać przysiady oraz wykroki.

Tagi: pompki | trening

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij