Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Płaski brzuch po ciąży: trening Aleksandry Hamkało

Do pełnej sprawności i promiennego wyglądu pomogła Aleksandrze Hamkało wrócić trenerka Angelika Pióro, która w doborze właściwych ćwiczeń po ciąży jest ekspertką. Zakończyłaś okres połogu? To trening dla Ciebie.  

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

1. Zginanie przedramion w staniu na jednej nodze

Mięśnie: bicepsy, korpus, mięśnie stabilizujące

Złap parę lekkich hantli (1-3 kg) i stań prosto. Hantle trzymaj podchwytem przed sobą na wysokości ud. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, prawą – lekko ugiętą – oderwij od podłoża. W tej pozycji uginaj ręce w łokciach aż do maksymalnego napięcia bicepsów. Po 15 powtórzeniach zamień nogi. Zrób 4 serie, odpoczywając 30-60 sekund między nimi.  

Wypróbuj także zestaw ćwiczeń Olgi Bołądź oraz Marty Żmudy Trzebiatowskiej.

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

2. Wyciskanie hantli w staniu na jednej nodze

Mięśnie: barki, tricepsy, korpus, mięśnie stabilizujące

(a) Zacznij, trzymając hantle bezpośrednio nad barkami w ugiętych w łokciach rękach. Stań na lewej nodze, prawą ugnij w kolanie, podeszwę stopy zbliżając do lewego kolana.

(b) Wyciśnij hantle nad głowę, jednocześnie unosząc do linii bioder prawe kolano. Powoli, kontrolując ruch, wróć do pozycji startowej. Zrób 15 powtórzeń i zamień nogę. Zrób 4 takie serie.  

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

3. Damskie pompki

Mięśnie: klatka, tricepsy, barki, korpus

Przyjmij pozycję do pompki na kolanach, dłonie razem. Odstaw szeroko w bok prawą dłoń i zginając ręce w łokciach, zrób pompkę. Wróć do pozycji startowej i przesuń w bok lewą dłoń. Znów zrób pompkę. To 1 powtórzenie. Zrób 3 serie po 6 repet.  

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

4. Przysiady sumo

Mięśnie: uda, łydki, pośladki

Stań prosto, stopy razem. Dłonie oprzyj na biodrach. Zrób krok w prawo prawą nogą, aż przejdziesz do szerokiego rozkroku, i zrób przysiad. Możesz dodać 2 pulsacje w dole. Wróć do startu i powtórz ruch na drugą stronę. To jedno powtórzenie. Zrób 3 serie po 20.  

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

5. Scyzoryki

Mięśnie: korpus

(a) Połóż się tyłem na macie. Nogi ugnij w kolanach i biodrach, podeszwy stóp razem. Dłonie wyprostuj i złącz za głową.  

(b) Inicjując ruch mięśniami brzucha, unieś wysoko nogi i spróbuj sięgnąć stóp dłońmi – w tym celu oderwij od podłoża głowę i górę pleców. Wróć do startu. Zrób 4 serie po 10 powtórzeń.

 

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

6. Równoważnia w ruchu

Mięśnie: korpus, mięśnie stabilizujące

(a) Uklęknij na czworakach. Oderwij od podłoża prawą dłoń i lewe kolano. Pozwól im się spotkać mniej więcej na środku Twojego korpusu. Zatrzymaj na sekundę ruch.  

(b) Wyprostuj przed siebie prawą rękę i lewą nogę, aż znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Znów zrób krótką pauzę, zanim wrócisz do pozycji początkowej. Zrób 15 powtórzeń i zamień strony. Zrób łącznie 4 takie serie.

 

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

7. Skośne spięcia brzucha

Mięśnie: skośne mięśnie brzucha

Połóż się tyłem na macie, ręce spleć za głową. Nogi ugnij w kolanach i biodrach, stopy razem. Skręć się w biodrach w lewo. Z tej pozycji, inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od maty głowę i górę pleców. Wróć do startu. Zrób 10 powtórzeń, przełóż kolana na drugą stronę i wykonaj kolejnych 10 repet. Zrób 4 takie serie.  

trening Aleksandry Hamkało rys. Mirosław Łuckoś

8. Klasyczne spięcia

Mięśnie: brzuch

Przyjmij pozycję jak poprzednio, tym razem jednak bez rotacji kolan. Nie blokuj stóp o drabinkę czy grzejnik – po prostu ułóż stopy płasko na podłożu. Inicjując ruch mięśniami brzucha, oderwij od podłoża górę ciała. Wróć do startu. Zrób 4 serie po 10 powtórzeń. 

WH 09/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dziewczyny jeśli chcecie mieć super figurę to ze szczerego serca polecam tego Pana – www.igortreneronline.pl Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening u suplementację(bo to też istotne). Jest taki pakiecik na stronie i można go od ręki zamówić. Co mi dał? Przez wiele lat borykałam się z dużą nadwagą i czułam fatalnie, żyć mi się odechciewało – tyle miałam kompleksów. Ale spróbowałam ostatni raz coś zmienić i ten Pan spadł mi jak z nieba. Efekty były w mgnieniu oka! Ujędrniłam biust, pośladki i przede wszystkim zrzuciłam ten okropny tłuszcz z brzucha! Znowu pokochałam moje ciało i chętnie chodzę na basen, a tym sezonie wybieram się do Egiptu i już nie mogę się doczekać jak tylko założę strój kąpielowy. Warto zajrzeć dziewczyny www.igortreneronline.pl bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie plany i pakiety 
  maryska85, 2017-06-02 15:45:17
 • avatar
  zgłoś
  Potwierdzam ! U mnie jagody acai też dały radę! Ale zaczęłam to brać dopiero po okresie karmienia, chociaż raczej nie ma żadnych przeciwskazań. W każdym razie figura sprzed ciąży wróciła.
  ~ulka, 2016-11-30 19:15:07
 • avatar
  zgłoś
  Mi po ciąży mega pomogły jagody acai, bo nie chciałam żadnych sztucznych środków podczas karmienia. a tak bez większej napinki schudłam prawie 15 kg i ciągle miałam siłę, żeby zajmować się moim Krzysiem.
  ~iwona, 2016-11-28 22:29:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij