Women's Health poleca:

Pilates: ćwiczenia na płaski brzuch cz. 1

Poleć ten artykuł:

Na wybiegach wciąż zmieniają się trendy, tylko jeden pozostaje bez zmian. Pilates od lat przygotowuje ciała modelek i gwiazd na błyski fleszy. Jeśli marzy Ci się zgrabna sylwetka Reese Witherspoon albo Kate Hudson i seksowny, płaski brzuch, oto trening w sam raz dla Ciebie.

Reese Witherspoon, Kate Hudson, Sandra Bullock, Jennifer Aniston – cała śmietanka Hollywoodu pozostaje wierna jednemu trenerowi. Joseph Pilates stworzył metodę, która pozwala wzmacniać się, wysmuklając sylwetkę.

Efektem nie są napompowane mięśnie, tylko gibkie ciało i płaski brzuch. Nawet po urodzeniu trójki dzieci. Dowód? Uma Thurman i Claudia Schiffer. Zazdrościsz im sylwetki? Super, bo to doskonały powód, by zacząć ćwiczyć.

Przetestuj także 8 najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch.

Siła od środka

„Moc tej metody wynika z angażowania mięśni głębokich miednicy i tułowia, które są najczęściej pomijane w treningach. Płaski brzuch jest efektem ubocznym – mówi Marianna Gutterwil, autorka zestawu ćwiczeń, który pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego celebrytki cenią pilates ponad siłownię i bieganie. – Pracuje nie tylko korpus, ale dosłownie całe ciało.

Nogi i ręce wzmacniają się, mięśnie ładnie smukleją. Stawy stają się bardziej elastyczne, a ciało zwinne”. Wykonuj program ćwiczeń minimum 3 razy w tygodniu. Do kolejnego etapu przejdź, gdy wcześniejszy opanujesz w 100%. Stawiaj na jakość ćwiczeń. Zacznij od 8–10 powtórzeń.

„Każdy ruch rozpoczynaj od centrum. Najpierw ułóż miednicę, włącz mięśnie głębokie, a dopiero potem zacznij właściwe ćwiczenie” – radzi Marianna. Zwiększenie tempa i zakresu ruchu podnosi poziom zaawansowania ćwiczeń.

Dopiero po opanowaniu stabilizacji możesz przejść do bardziej dynamicznych pozycji lub dodać przybory (np. piłkę). Na razie wystarczy Ci mata.  

Postawa idealna

Nie potrafisz chodzić w szpilkach albo się garbisz? Już niedługo. „Pilates niemal natychmiast poprawia postawę, a z czasem daje siłę, elastyczność i niebywałą świadomość ciała – mówi Marianna. – Sedno tej techniki polega na zastąpieniu złych, asymetrycznych nawyków ruchowych poprawnymi wzorcami”.

Punktem wyjścia jest opanowanie ustawienia miednicy w tzw. ułożeniu neutralnym. Jak? Połóż się na plecach, tak aby kolce biodrowe i kość łonowa były na jednym poziomie, a dolne plecy zachowały małe naturalne wygięcie. Zamroź tę pozycję. Staraj się też łagodnie „wessać” dno miednicy. Zapamiętaj. Ćwicz. I chodź w szpilkach jak gwiazda.  

Zdrowy kręgosłup

Kręgosłup dostaje mocne wsparcie i zyskuje elastyczność. Jeśli dużo siedzisz w ciągu dnia lub narzekasz na bóle krzyża, pilates będzie dla Ciebie jak masaż.  

Lepszy seks

Seks też zyskuje dzięki pilatesowi. Docierasz nim głęboko. Naprawdę głęboko, do samego dna miednicy. Jak w ćwiczeniach Kegla. Efekty są intensywne.

Wypróbuj również nasz zestaw treningowy na udany seks.

Poziom I

Jeżeli ćwiczenia na kolejnych slajdach wydają Ci się łatwe, to być może nie robisz ich tak jak powinnaś. Spróbuj dotrzeć do tych mięśni, do których nie docierają zwykłe brzuszki. Talia stanie się Twoją najmocniejszą stroną.

Tagi: pilates | ćwiczenia na płaski brzuch

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij