Women's Health poleca:

Martwy ciąg: jedno ćwiczenie, mnóstwo korzyści

Poleć ten artykuł:

Nim rozpocznie się sezon bikini, warto poświęcić chwilę na trening siłowy. Jest takie ćwiczenie ze sztangą, dzięki któremu za jednym zamachem można wyrzeźbić cały tył ciała, zwiększyć siłę i uzyskać zgrabną sylwetkę. Drogie Panie, oto martwy ciąg.

Standardowy martwy ciąg

1. Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Sztangę trzymaj nachwytem.

2. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, by pochylić się do przodu i poprowadzić po nogach w dół sztangę.

3. Zatrzymaj się na chwilę, po czym dynamicznym ruchem wróć do pozycji początkowej.

Poprawna technika

Ściągaj łopatki

Przez cały czas trzymaj proste plecy (z naturalnym wcięciem w odcinku lędźwiowym). Ściągnij mocno łopatki i delikatnie odchyl głowę w tył – patrz przed siebie, a nie na sztangę.

Wypchnij biodra

O martwym ciągu myśl jak o naprzemiennym ruchu biodrami w tył i w przód. Tym pierwszym rozpoczynaj każde powtórzenie, a drugim akcentuj jego koniec. Mieszaj chwyt Jeśli decydujesz się ćwiczyć z ciężarem większym niż ostatnio, postaw na chwyt mieszany (jedną ręką złap sztangę podchwytem, a drugą nachwytem). Ułatwisz sobie w ten sposób zadanie.

Pilnuj kolan

Tak jak w przysiadzie, musisz zwracać uwagę na to, by podczas obniżania pozycji nie wykraczać kolanami poza linię palców stóp. Pomoże Ci w tym ruch biodrami w tył (patrz punkt „Wypchnij biodra”). Uginaj kolana tylko do takiego stopnia, by minął je gryf sztangi.

Stój twardo na ziemi

Stopy rozstaw na szerokość barków, palce delikatnie skieruj na zewnątrz. Nie odrywaj pięt od podłoża przez cały czas trwania ruchu.

Mieszaj chwyt

Jeśli decydujesz się ćwiczyć z ciężarem większym niż ostatnio, postaw na chwyt mieszany (jedną ręką złap sztangę podchwytem, a drugą nachwytem). Ułatwisz sobie w ten sposób zadanie.

Trening WH

Wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim, odpoczywając 60-90 s między nimi. Rób po 10-12 powtórzeń każdego ruchu. Po obwodzie odpocznij 2 minuty i powtórz całość. Przejdź na kolejną stronę i rozpocznij trening z WH.

Tagi: martwy ciąg | zestaw ćwiczeń | trening siłowy | ćwiczenia ze sztangą

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij