Women's Health poleca:

Jak zwiększyć intensywność treningu?

Poleć ten artykuł:

Twoje plany treningowe nie zmieniły się od dawna? Ciągle ćwiczysz z tym samym obciążeniem a po paru minutach aerobiku masz dość? Zobacz sposoby na dodanie sobie energii do intensywnego wysiłku.

Chyba nie trzeba Ci tłumaczyć tego, że istnieje kolosalna różnica między “nawet udanym” a “nieziemskim” seksem. Tak samo jest w przypadku treningu: w trakcie niektórych odliczasz tylko minuty do końca, a inne – od samego początku dają Ci ogromny zastrzyk pozytywnej energii.

Na szczęście to, jak będzie wyglądał Twój kolejny trening nie jest jedynie kwestią przypadku. „Chodzi o to, by wyćwiczyć i ciało, i umysł tak, żebyś każdy trening mogła kończyć podekscytowana i ożywiona” – zdradza nam instruktorka fitness Stacey Griffith. Wypróbuj poniższe sztuczki i spraw, by każdy kolejny trening był o niebo lepszy od poprzedniego (nawet jeśli chodzi o przebiegnięcie krótkiego dystansu na bieżni).

1. Pytaj

Pocenie się – i dosłownie, i w przenośni – podczas treningu, gdy nie jesteś pewna, czy dane ćwiczenie wykonujesz poprawnie, szybko może zgasić Twój entuzjazm (no i możesz zrobić sobie krzywdę).

Jeśli w głowie kołacze Ci się jakieś (jakiekolwiek) pytanie nawet jeśli to środek zajęć, podnieś rękę, by zwrócić na siebie uwagę instruktora. A jeśli znajdujesz się w siłowni, zaczep najbliższego instruktora i poproś, by pokazał Ci, jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenie. Warto pytać, bo wg najnowszych badań zadawanie wielu pytań w trakcie treningu wpływa pozytywnie na Twoją technikę i pewność siebie.

A jeśli nie lubisz chodzić do siłowni, bo nie wiesz jakie panują tam zasady, to podpowiadamy, na czym polega savoir-vivre na siłowni. Gwarantujemy, że dzięki kilku poradom w końcu poczujesz się tam swobodnie.

2. Słuchaj muzyki

Griffith był kiedyś dj-ką i potwierdza, że odpowiednia muzyka to bardzo ważna sprawa. Badania udowodniły, że słuchanie muzyki podczas treningu kardio może zwiększyć Twoją wytrzymałość o 15%. Zasada ta sprawdza się także podczas ćwiczeń siłowych – badacze udowodnili, że w trakcie 4-tygoniowego treningu oporowego u kobiet zwiększała się siła mięśni nóg, gdy słuchały motywującej muzyki. Pamiętaj jednak, by przestrzegać reguły "80 na 90": utrzymuj maksymalną głośność na 80% i puszczaj swoją fitnessową playlistę nie dłużej niż 90 minut dziennie.

Tagi: trening | intensywność treningu | muzyka na siłownię

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij