Women's Health poleca:

Jak poprawić kondycję: 6 wyzwań

Poleć ten artykuł:

Podciąganie na drążku, seria tradycyjnych pompek, bieganie szybsze o minutę, stanie na głowie bez podparcia albo wiązanie sznurówek bez zginania kolan. Marzenie? Dla naszych babć może to pozostawać w sferze marzeń, ale dla Ciebie jest jak najbardziej realne. Zobacz, jak poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie.

Wybraliśmy z worka celów „nieosiągalnych” kilka zadań, które dla Ciebie rozpracowaliśmy. Znajdź wśród nich swoje wyzwanie. Życiówka na 10 km? Pompki? Just do it!

Wyzwanie: 3 podciągnięcia na drążku

Czas: do 12 tygodni

Strategia: walka z grawitacją jest trudna (tym trudniejsza, im więcej jest do dźwigania), ale zwycięstwo nad nią daje ogromną satysfakcję. Przekonaj się sama. Na początku każdego treningu 2-3 razy w tygodniu rób te ćwiczenia, zaczynając od kroku 1.

Krok 1: izometria

Stań na krześle i złap drążek nachwytem na szerokość barków. Ustaw się, tak żeby broda była nad drążkiem (możesz podskoczyć) – jakbyś właśnie się podciągnęła (A). Jeśli dotykasz stopami podłoża, oderwij je, zginając kolana. Utrzymaj się w tej pozycji jak najdłużej (B), odpocznij przez 60-90 s. Powtórz 3 razy. Gdy już będziesz się utrzymywać w 3 seriach po 25 s, pora na 2. krok.

Krok 2: opuszczanie

Start w pozycji z kroku 1. – jakbyś się właśnie podciągnęła. Zacznij się bardzo wolno opuszczać (min. 10 s), aż wyprostujesz ręce. Oprzyj stopy i puść drążek. Pierwsze powtórzenie za Tobą. Po opanowaniu 3 serii po 3 powolnego (nawet 20 s) schodzenia w dół, przejdź do kroku 3.

Krok 3: minipodciąganie

Zacznij jak wcześniej, wisząc z brodą nad drążkiem. Opuść się, tak by broda była ok. 5 cm pod drążkiem, i podciągnij się do pozycji startowej. Za każdym razem opuszczaj się kilka cm niżej, aż w pełni wyprostujesz ręce i wrócisz w górę. Rób 3 serie po 2 powtórzenia, a gdy opanujesz cały zakres ruchu, pójdź dalej.

Krok 4: podciągnięcie

Gdy Twoje ręce będą wyprostowane, poproś kogoś (lub zahacz o kolano taśmę podwieszoną pod drążek), żeby pomógł Ci rozpocząć ruch w górę. Po pełnym podciągnięciu odpocznij 60 s. W sumie powtórz 3 razy. Łatwizna? Zrezygnuj z pomocy i z odpoczynku. Potem dodawaj powtórzenia.

Dla uzyskania zgrabnej sylwetki i wzmocnienia mięśni wypróbuj także nasz trening na płaski brzuch oraz ćwiczenia siłowe.

Tagi: jak poprawić kondycję | ćwiczenia na mięśnie

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (1)

Asia

przez ~Asia,
2016-04-28 16:19:32

Zawiazywanie sznorowek bez zginania kolan???? Jesli robisz to zle, to zepsujesz sobie kregosłup

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij