Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jak i kiedy wrócić do ćwiczeń po ciąży?

Kiedy po porodzie można wrócić do ćwiczeń? Jak odzyskać płaski brzuch po ciąży i jak dobierać obciążenie podczas treningu siłowego? Na te i inne pytania odpowiada nasz ekspert. Sprawdź.

mama z dzieckiem trening fot. shutterstock.com

Kiedy mogę zacząć ćwiczyć po ciąży?

„Treningi możemy rozpoczynać 6 tygodni po porodzie naturalnym i 8 po cesarskim cięciu – mówi dr Katarzyna Wysocka, trenerka i mama 2 córek: 5-letniej i 2-miesięcznej. – Oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym”. Zawsze bierz pod uwagę swoje samopoczucie i odczucia w czasie treningu.

Pamiętaj, że najważniejszy teraz jest sen dla regeneracji„Mama wstaje często w nocy i trening nie może jej dodatkowo obciążać, być zbyt ciężki. Ćwicz, gdy masz na to siłę – radzi trenerka. – Możesz odwrócić proces z ciąży, czyli zacznij od tego, co robiłaś pod koniec ciąży, i wracaj do tego, co przed nią”.

Jak dobierać obciążenie?

Pod wpływem hormonów więzadła i ścięgna były rozluźnione, więc ze względu na stawy nie szalej z obciążeniami. „Zwracaj uwagę na postawę, którą zmienia brzuszek. Jeśli karmisz piersią, rób ćwiczenia otwierające klatkę piersiową, bo dużo czasu spędzisz w pochyleniu”. Spacery z wózkiem możesz wykorzystać do lekkiego rozruchu.

Jak uzyskać płaski brzuch po ciąży?

Twój brzuch już w 3 miesiące może wrócić do stanu sprzed ciąży, ale problemem często jest skóra, która potrzebuje na to nawet roku. „Jeśli masz rozstęp mięśni prostych, skonsultuj się z lekarzem i zrób USG. Nie rób tradycyjnych brzuszków, tylko ćwiczenia izometryczne i funkcjonalne, np. deski w różnych wariantach i stopniowo siady równoważne. Są też dowody, że trening powięziowy może pomóc w zredukowaniu rozstępu mięśni” – mówi trenerka. 

WH 11/2016

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl ! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wygraj konkurs przemiana miesiąca i zgarnij nawet 10.000 złotych na www.igortreneronline.pl !
  mally1987, 2017-10-19 22:38:22
 • avatar
  zgłoś
  Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
  nadiagor, 2017-10-15 21:19:37
 • avatar
  zgłoś
  Ja zaraz po ciąży marzyłam żeby wrócić do sylwetki z przed, co prawda nie miałam jakiś dużych problemów ale brzuch i uda były moją zmorą. Zaczęłam ćwiczyć i zmieniłam nawyki żywieniowe, w sumie to mąż zmobilizował mnie do zdrowego odżywiania, on dość sporo zamawiał w ekopiramidzie produktów pod swoje treningi, a ja powoli nauczyłam się co i jak łączyć żeby polepszyć efekty wypracowane ćwiczeniami.
  ~Dominikaa_, 2017-07-21 11:19:48
 • avatar
  zgłoś
  Spal zalegającą tkankę tłuszczową w najlepszy możliwy dla ciebie sposób, mi się już udało bez efektów ubocznych i w naturalny sposób, zielona kawa z Brazylii świetnie sprawdza się nie tylko w odchudzaniu ale również odmładza twoje ciało i ducha: brasilgreencoffee.pl
  ~Iwona, 2017-06-16 13:13:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij