Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Jak ćwiczyć w ciąży trymestr po trymestrze

Oczekujesz dzidziusia? Ciąża – jeśli tylko przebiega prawidłowo – nie jest wymówką od ćwiczeń. Zobacz, jak trenować, gdy jesteś w ciąży. Oto kilka wskazówek dla przyszłych mam.

jak ćwiczyć w ciąży

Go, bejbi!

Skoro nie ma mowy o płaskim brzuchu i zrzucaniu wagi, to po co się męczyć? Ćwiczące mamy rodzą sprawniej, ich dzieci rozwijają się lepiej, a w przyszłości są bardziej aktywne i mniej zagrożone nadwagą. Już 3 sesje w tygodniu zmniejszają ryzyko nadciśnienia, cukrzycy i zgromadzenia przez 9 miesięcy zbędnych kilogramów.

Zobacz, jak trenować w trakcie ciąży

Pierwszy trymestr

To nie jest dobry moment na wykupienie pierwszego karnetu na siłownię, ale stałe bywalczynie nie muszą go zawieszać. Nawet jeśli masz zgodę lekarza i czujesz się dobrze, zwolnij tempo (chociażby dlatego, że będziesz się szybciej męczyć). Ciąża, poród i połóg to niezła przeprawa dla ciała, więc warto je na to przygotować.

Drugi trymestr

Energia i wydolność wracają, ale nie wyżywaj się zbyt ekstremalnie. Postaw na trening mięśni stabilizujących (by rosnący brzuch nie wytrącił Cię z równowagi, dosłownie) i dna miednicy, a zapomnij o brzuszkach.

Trzeci trymestr

Gdy głównym kryterium wyboru ubrań staje się: „Wciąż się w to mieszczę”, kryterium wyboru aktywności powinno być: „Wciąż czuję się z tym dobrze”.

Memo mamy: dbaj o biust. Dowiesz się, jak dobrać stanik sportowy.

Nasze redaktorki doskonale wiedzą, o czym piszą. Zobacz specjalny trening dla ciężarnych opracowany przez naszą trenerkę, a wykonywany przez redaktorkę działu „Fitness” w ósmym miesiącu ciąży. Poza tym polecamy zamienniki ulubionych ćwiczeń dla młodych mam.

WH 01-02/2017

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
    nadiagor, 2017-10-15 21:20:05
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij