Women's Health poleca:

Figura jabłka: jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Poleć ten artykuł:

Do swojej sylwetki zwykle dobierasz ubrania i dodatki, ale figura typu jabłko wymaga także specjalnego planu treningowego. Zdefiniuj swoją budowę ciała i dopasuj zestaw ćwiczeń, a efekty zobaczysz jeszcze szybciej!

Jesteś ekto jabłkiem, jeśli:

1. Masz bardzo szybki metabolizm.

2. Jesteś szczupła i nie tyjesz, nawet gdy objadasz się w nocy.

3. Nie możesz powiększyć mięśni.

Twój potencjał: smukła, jędrna i umięśniona (bez przesady!) sylwetka Blake Lively.

Twój plan

1. Trening na 2 kg mięśni

Ten trening to agresywny atak na wszystkie główne mięśnie Twojego ciała. Jego zadanie jest proste: zbudować mięśnie, które nadadzą Twojej sylwetce kształtów aktywnej kobiety. Wykonaj 3 serie poprzedniego ćwiczenia, zanim przejdziesz do następnego. Odpoczywaj 30-60 sekund między ćwiczeniami. Trenuj co drugi dzień, również w weekendy.

2. Kardio: szybka i gibka

Jeśli podczas sesji aerobowych zaczniesz spalać za dużo kalorii, będziesz miała problem ze zbudowaniem pakietu mięśni. Postaw na pole dance albo jogę w wersji ashtanga. Zawsze pamiętaj o technice i poprawnym oddychaniu podczas ćwiczeń. Nie przesadzaj jednak ani z ilością treningów w tygodniu (2 razy naprawdę wystarczą), ani z ich długością. Pamiętaj: tym razem kardio jest tylko dopełnieniem, a nie istotą treningu. Masz spalać mniej, niż jesz. Nie najgorzej, prawda?

Wiosłowanie sztangą

trening-nowa-ty-0001

(a) Złap lekką sztangę (4-6 kg) i stań prosto, stopy na szerokość barków. Pochyl się mocno do przodu, sztangę trzymając w prostych rękach.

(b) Zginając ręce w łokciach, przyciągnij sztangę do górnej części brzucha. Trzymaj proste plecy. Wróć do startu. Zrób 10 powtórzeń.

Martwy ciąg

trening-nowa-ty-0002

(a) Stań w lekkim rozkroku ze sztangą trzymaną nachwytem w prostych rękach na wysokości ud.

(b) Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, by zejść ze sztangą tak nisko, jak tylko dasz radę. Przetaczaj ją po nogach. Wróć do startu. Zrób 6 powtórzeń.

Rozpiętki odwrotne

trening-nowa-ty-0003

(a) Złap parę lekkich hantli (1-2 kg) i stań prosto. Ugnij nogi w kolanach, wypchnij biodra w tył i pochyl się do przodu. Hantle trzymaj przed sobą na wysokości kolan.

(b) Unieś hantle na boki, aż znajdą się na wysokości barków. Wróć do startu. Zrób 10 powtórzeń.

Wejścia na podest z wymachem

trening-nowa-ty-0004

(a) Stań prosto przed podestem, ręce na biodrach. Ustaw na podeście prawą stopę.

(b) Wejdź na podest, nie dostawiając na niego lewej nogi. Zamiast tego wykonaj nią wymach do tyłu i w górę. Zrób po 10 powtórzeń na obie nogi.

A może jesteś mezo jabłkiem? Sprawdź na następnej stronie.

Tagi: figura jabłka | figura jabłka ćwiczenia

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij