Women's Health poleca:

Fit test WH: jak tam Twoja kondycja?

Poleć ten artykuł:

Regularnie chodzisz do siłowni, od czasu do czasu biegasz, wciąż też potrafisz wcisnąć się w ulubione dżinsy... Jednak jeśli chcesz sprawdzić rzeczywisty stan swojej kondycji – wykonaj 7 naszych minitestów.

Nie wykonuj wszystkich sprawdzianów jednego dnia. Do każdego podchodź maksymalnie wypoczęta. Staraj się osiągnąć jak najlepszy rezultat, ale nie za wszelką cenę – gdy poczujesz, że coś jest nie tak, przerwij test.

Siła góry ciała

Zaczynamy od najtrudniejszego. Nie spodziewaj się, że zdasz ten egzamin śpiewająco, zwłaszcza jeśli do tej pory w treningu górnej części ciała skupiałaś się głównie na ramionach, zupełnie zapominając o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie klatki piersiowej, pleców oraz barki.

Jasne, wyciskanie sztangi czy podciąganie na drążku to typowo męskie ćwiczenia, ale nie omijaj ich szerokim łukiem, bo to właśnie dzięki nim rzeźbisz sylwetkę smukłą oraz odporną na kontuzje. One także, i to bardzo skutecznie, zbliżą Cię do celu, którym są właśnie seksowne ramiona. Sprawdź, czy jesteś wystarczająco silna, by poradzić sobie z ciężarem własnego ciała.

Twój test: podciąganie w podporze

To proste: musisz myśleć o tym ćwiczeniu jak o pompce do góry nogami. Zamocuj drążek na wysokości bioder. Połóż się na podłodze, po czym wyprostowanymi rękoma sięgnij w górę i złap drążek nachwytem trochę szerszym niż na szerokość barków.

test-sprawnosc01

Powtórzenie nr 1

Ugnij nogi w kolanach do kąta prostego. Twoje ciało powinno teraz tworzyć linię prostą od kolan po głowę. Podciągnij się. Jeśli dotkniesz klatką drążka, przejdź do powtórzenia nr 2.

Powtórzenie nr 2

Tym razem wyprostuj nogi, tak by Twoje ciało utworzyło linię prostą od kostek po głowę. Powtórz ruch z powtórzenia nr 1: podciągnij się. Jeśli dotkniesz klatką drążek, przejdź do powtórzenia nr 3.

Powtórzenie nr 3

Ustaw ławkę (jak na zdjęciu). Złap drążek i oprzyj nogi na ławce. Podciągnij się, aż klatką dotkniesz drążka. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do pozycji początkowej.

Twój wynik

  • Świetnie – jeśli możesz zrobić poprawnie trzy powtórzenia.
  • Dobrze – jeśli możesz zrobić poprawnie dwa lub jedno powtórzenie.
  • Do poprawki – jeśli nie możesz zrobić poprawnego powtórzenia.

Popraw rezultat

Wykonuj ten krótki trening 2, 3 razy w tygodniu: podciągnij się w podporze jak najwięcej razy (jak w powtórzeniu nr 1), po czym przejdź do pompek (znów maks. liczba powtórek). Odpocznij 60-90 sekund. Zrób 3 takie superserie. Na każdym treningu celuj w większą liczbę powtórzeń.

Tagi: test WH | poprawa kondycji | trening | forma

Oceń artykuł:

3.10

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij