Women's Health poleca:

Dlaczego nie widzisz efektów ćwiczeń?

Poleć ten artykuł:

Zdrowe odżywianie i regularne treningi to podstawa sukcesu. Dlatego też zaczęłaś ćwiczyć i pożegnałaś się ze słodyczami, ale waga ani drgnie, a mięśni jak nie było, tak nie ma.  Dlaczego?

Kiedy zdecydowałaś, że aktywny tryb życia to Twój priorytet, przez pierwszych kilka tygodni a nawet miesięcy wszystko szło jak z płatka. Czułaś się świetnie i byłaś na prostej drodze do wymarzonej sylwetki. I nagle coś się stało, a raczej – przestało się dziać.

Nie pozwól, by ten zastój zniechęcił Cię do dalszych działań. Jak paradoksalnie by to nie brzmiało, brak efektów ćwiczeń to świetna okazja, by ponownie rozważyć i ustalić plan. Trenerka personalna i redaktorka amerykańskiej edycji WH Amy Roberts podpowiada, co mogłaś robić źle i jak szybko naprawić popełniane błędy.

1. W kółko to samo

To świetnie jeśli masz swoje ulubione zajęcia i nie ma znaczenia, czy jest to zumba, zajęcia ze sztangami, czy bieganie. Jednak jeśli ograniczasz się tylko i wyłącznie do jednego rodzaju treningu, w końcu osiągniesz wysoki poziom,Twoje ciało szybko przyzwyczai się do konkretnych ruchów i nie będzie podatne na zmiany.

Na szczęście jest na to łatwy sposób – spróbuj czegoś nowego! Ale rodzaj aktywności wybieraj z głową: jeśli Twoim celem jest zbudowanie umięśnionej sylwetki, wpleć w swój trening ćwiczenia z hantlami, jeśli chcesz zwiększyć elastyczność swojego ciała, zapisz się na jogę itp. „Jeśli chcesz tego, czego Ci brakuje, musisz zacząć robić to, czego dotychczas nie robiłaś„ – podsumowuje trenerka personalna Aimee Nicotera.

Tagi: efekty ćwiczeń | trening | aktywny tryb życia

Oceń artykuł:

2.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij