Women's Health poleca:

Ćwiczenia z hantlami: spalaj tłuszcz 24/7

Poleć ten artykuł:

Złap parę oldskulowych hantli i wykonaj ten plan, by w ekspresowym tempie wyrzeźbić mięśnie, wytopić tłuszcz i rozkręcić metabolizm tak, by spalać kalorie jeszcze długo po tym, jak odłożysz hantle.

Ostrzegamy: ten plan nie jest dla każdego. Jeśli do klubu fitness zaglądasz po pracy, by zrelaksować się na mechanicznej bieżni i poczatować z koleżanką, raczej nie przypadnie Ci do gustu. Co nie znaczy jednak, że masz teraz przestać czytać ten tekst. Wręcz przeciwnie. Przyjrzyjmy się faktom. Według badań, treningi metaboliczne, podczas których w krótkich okresach dajesz z siebie wszystko, nie tylko budują siłę i poprawiają kondycję, lecz również są odpowiedzialne za spalanie setek kalorii.

Co ciekawe, ten ostatni proces nieprzerwanie trwa również długo po treningu, bo – jak wyliczyli naukowcy na łamach „Journal of Strenght and Exercise Metabolism” – aż 16 godzin po wyjściu spod potreningowego prysznica. Wróćmy do gustów, choć podobno o nich się nie dyskutuje – zmieniłaś swój? I bardzo dobrze.

Twój plan treningowy

1. Dopiero zaczynasz

Ćwicz 3 razy w tygodniu z jednodniową przerwą między treningami. Podane ćwiczenia wykonuj jedno po drugim, łącząc je w obwód. Każde ćwiczenie rób w maksymalnej liczbie powtórzeń w trakcie 30 sekund. Odpoczywaj 30 s między ćwiczeniami-stacjami. Po obwodzie odpocznij 2 minuty i powtórz całość jeszcze 2 razy.

2. Jesteś twardzielką

Trenuj jak w wersji dla początkujących z tą jednak różnicą, że pojedyncza stacja to pełne 60 sekund. Jak najkrócej odpoczywaj między ćwiczeniami. Zrób 3 obwody, odpoczywając nie dłużej niż 2 minuty między nimi.

Same ćwiczenia nie przyniosą jednak wymarzonych rezultatów, jeśli nie połączysz ich ze zdrową dietą. Sprawdź, czy nie popełniasz żywieniowych błędów: zdrowsze menu po tuningu.

Gotowa na ostry wycisk? Na następnych stronach znajdziesz nasz plan treningowy. Powodzenia!

Tagi: hantle | ćwiczenia z hantlami | trening siłowy

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (1)

Dunia

przez ~Dunia,
2016-07-12 18:20:26

Jak dokładnie wykonać ćwiczenie "Przeskoki z hantlami, nr 3"?

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij