Women's Health poleca:

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Poleć ten artykuł:

Nasz zestaw ćwiczeń sprawi, że pelikanom (obecnym i przyszłym) możesz powiedzieć: „Życzę przyjemnego lotu”. Podpowiadamy, jak odchudzić ramiona korzystając z kettlebella, hantli, taśmy oporowej oraz sztangi. Wypróbuj trening WH na smukłe ramiona.

Pewny chwyt

Jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, łap kettlebell za kulę, a nie za uchwyt. I na początek wybierz kettla nie cięższego niż 4 kilogramy.

Na siedząco...

Chwilę po tym, jak usiądziesz na brzegu ławki albo boksu, upewnij się jeszcze, że masz proste plecy z naturalnym wcięciem w odcinku lędźwiowym i mocno ściągnięte łopatki dla lepszej stabilizacji barków.

...albo stojąc

Pamiętaj o prostych plecach również w wersji na stojąco. W takim wypadku stopy rozstawiaj mniej więcej na szerokość barków.

Twój ruch: prostowanie przedramion (wyciskanie francuskie)

(1) Złap oburącz kettlebell za kulę i usiądź prosto na brzegu ławki albo boksu. Unieś kettle nad głowę w prostych w łokciach rękach.

(2) Zginając ręce w łokciach, przenieś kettlebell daleko za głowę, zatrzymaj się na krótką chwilę, po czym – inicjując ruch tricepsami – wróć do pozycji początkowej.

Twój plan

Na następnych slajdach opisaliśmy 6 ćwiczeń. Każde z nich rób w 2 seriach po 8-12 powtórzeń, odpoczywając 45-60 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami. Rób taki trening nie częściej niż raz w tygodniu.

Jeśli chcesz wymodelować całe ciało, przetestuj także nasz trening z piłką gimnastyczną oraz swing z kettlebellem.

Tagi: ćwiczenia na smukłe ramiona

Oceń artykuł:

3.40

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij