Women's Health poleca:

Ćwiczenia na silne mięśnie: trening izometryczny dla kobiet

Poleć ten artykuł:

Ćwiczenia izometryczne, w których musisz przez kilka sekund idealnie nieruchomo utrzymać pozycję, zmuszają Twoje ciało do olbrzymiego wysiłku. To świetny sposób, jeśli marzysz o zwiększeniu siły i wytrzymałości swoich mięśni.

Pamietasz, jak szybko zaczynasz czuć w ramionach torby zakupów dźwigane ze spożywczego? Podobnie działają i podobnie wymagające są ćwiczenia izometryczne.

Wykonaj opisane na kolejnych stronach ćwiczenia do 3 razy jako obwód, opcjonalnie ze średnimi sztangielkami. Wytrzymaj w każdej pozycji przynajmniej 10 sekund, odpocznij chwilkę i przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Możesz też wypróbować je w zestawie z ruchomymi odpowiednikami tych ćwiczeń, które świetnie uzupełnią trening (na przykład: zrób 10 przysiadów razem z ćwiczenie nr 1, czyli przysiad przy ścianie z uniesieniem ramion w przód, albo 10 pompek z ramionami przy żebrach, a później nr 2, czyli mostek w pozycji do pompki). Albo po prostu wymknij się w ciągu dnia na jedno lub dwa ćwiczenia.

Uwaga! Odpuść sobie trening izometryczny jedynie wtedy, gdy jesteś w ciąży, cierpisz na chorobę autoimmunologiczną lub masz za wysokie ciśnienie – ćwiczenia izometryczne mogą podnieść poziom ciśnienia tętniczego.

Przy treningu izometrycznym pamiętaj o kątach: na przykład, ćwicząc biceps ustawiaj przedramię i ramię pod różnymi względem siebie kątami. Siła rozwijać się będzie tylko w konkretnej pozycji. Napinając więc rękę pod kątem 45 stopni,  uzyskasz siłę mięśnia tylko pod tym kątem, w konkretnej pozycji. Napinając mieśnie w różnych pozycjach, będziesz mieć pewność, że dajesz im bodziec z każdej strony.

Przejdź na kolejną stronę i rozpocznij trening izometryczny z WH.

Tagi: ćwiczenia izometryczne | trening izometryczny | ćwiczenia na mięśnie

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij