Women's Health poleca:

Ćwiczenia na pośladki: lifting pupy

Poleć ten artykuł:

Przysiady ze sztangą to świetne ćwiczenie, ale lifty (albo ośle wykopy) kształtują zgrabną pupę co najmniej równie skutecznie. Pod warunkiem, że robisz je poprawnie technicznie. Zapoznaj się z naszą instrukcją i wypróbuj ćwiczenia na pośladki, które pomogą Ci wysmuklić sylwetkę. 

Jak struna

Głowę trzymaj w linii prostej z tułowiem. Ściągnij łopatki, zachowaj naturalne wcięcie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Patrz przed siebie, a nie na ręce czy nogi!   

Miejsce spotkań

Ćwiczenie wykonuj w domu na dywanie albo w fitness klubie na miękkiej macie. Uklęknij na czworakach w podporze przodem. Dłonie ustaw dokładnie pod barkami.

100% koncentracji

Każdy ruch rób starannie, upewniając się, że w końcowej jego fazie mocno napinasz pośladki .

Słuszna postawa

Unoś ugiętą w kolanie do kąta prostego nogę, aż podudzie znajdzie się w pozycji prostopadłej do podłoża. Palce stopy kieruj do podłoża, a nie do sufitu. Czujesz różnicę?

Kontrola naziemna

Noga oparta o podłoże ma za zadanie pomóc utrzymać Ci równowagę. Kolano trzymaj dokładnie pod pośladkiem. Jeśli czujesz ból kolana, podłóż pod nie złożony ręcznik treningowy.

Wersja klasyczna

(1) Przyjmij pozycję na czworakach. Upewnij się, że masz proste plecy.

(2) Przenieś ciężar ciała na lewe kolano, prawe delikatnie oderwij od podłoża.

(3) Dynamicznym ruchem unieś prawą nogę do sufitu, zatrzymując ruch, gdy piszczel będzie prostopadły do podłoża, a pośladek maksymalnie napięty. Wróć do startu. W połowie serii zamień strony.  

Start

Podane ćwiczenia rób jedno po drugim w 4 seriach po 20-30 powtórzeń (na obie nogi). Odpoczywaj 30 sekund między seriami i kolejnymi ćwiczeniami.

Przetestuj także ćwiczenia na nogi i płaski brzuch.

Tagi: ćwiczenia na pośladki | zgrabna pupa

Oceń artykuł:

3.70

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij