Women's Health poleca:

Ćwiczenia na plecy: podciąganie na drążku

Poleć ten artykuł:

Oto ćwiczenia na plecy i ramiona, dzięki którym wzmocnisz i wyrzeźbisz sylwetkę. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać podciąganie na drążku i wypróbuj nasz zestaw ćwiczeń, a w 28 dni dojdziesz do 10 powtórzeń.

Wersja podstawowa: podciąganie nachwytem na drążku

(1) Podskocz i złap drążek nachwytem odrobinę szerszym niż na szerokość barków. Nogi ugnij w kolanach i skrzyżuj w kostkach.

(2) Podciągnij się, aż miniesz go brodą.

(3) Opuść się do startu. 

Ramiona

Nie próbuj wygrać walki z drążkiem, korzystając tylko z bicepsów, choć na początku takie małe oszustwo będzie Cię bardzo korciło.

Łopatki

Zwisając na drążku, ściągnij mocno łopatki. Idąc w górę, staraj się inicjować ruch mięśniami pleców. To właśnie one powinny odegrać główną rolę.

Podciąganie

Ruch w górę wykonuj szybko (robiąc wydech). Pozycję obniżaj powoli (z wdechem). Nie dajesz rady? Wejdź na krzesło i złap drążek, jakbyś już była w górze. Zsuń stopy z krzesła i bardzo powoli wyprostuj ręce. Powtórz 10 razy. Po kilku dniach wzmocnisz się na tyle, że dasz radę zaliczyć pierwsze pełne powtórzenie.

Sylwetka

Napinaj mięśnie korpusu i pośladki , aby zapobiec bujaniu się w przód i w tył. Taka huśtawka pomoże Ci tylko na krótką metę.

Nogi

Nogi ugnij w kolanach i skrzyżuj w kostkach.  

Twój plan treningowy

Ćwiczenia na następnych slajdach łącz w trening, gdy potrafisz zrobić 10 klasycznych powtórzeń. Jeśli masz z tym problemy, ogranicz sesję do ruchów 4 i 5. Rób po 1-5 powtórzeń.

Sprawdź także, jak ćwiczenia siłowe wpływają na pamięć i wypróbuj nasz 15-minutowy trening ramion.

Tagi: ćwiczenia na ramiona | ćwiczenia na plecy | podciąganie na drażku

Oceń artykuł:

3.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij