Women's Health poleca:

Ćwiczenia na płaski brzuch: trening w stylu lat 80.

Poleć ten artykuł:

Na wiosnę fitness wraca do korzeni – squash, trening z hula-hoopem, aqua areobik, salsation i taniec brzucha przeżywają swoją drugą młodość. Oto krótki przewodnik po odlschoolowych ćwiczeniach na płaski brzuch, zgrabne pośladki i uda rodem z lat 80. ubiegłego wieku.

Dekada kreszowych dresów i trwałej ondulacji (z neonową frotką) wynagrodziła nam swoją kiczowatą modę fitnessowym boomem. W latach 80. narodziły się treningi wysokiej intensywności (wyrazy wdzięczności w imieniu naszych bioder).

Zamiast przemykać ulicami w welurze na joggingu, kobiety wskoczyły w obcisłe trykoty, żeby spalać kalorie i rzeźbić ciało. Sprawdź na YouTube, jak na ćwiczeniach prezentowała się Jane Fonda, a sama zapragniesz wbić się w lajkrę. Z pomocą tych oldskulowych treningów po tuningu Twoja sylwetka będzie gotowa na naprawdę obcisłe ciuchy.

Sprawdź także, jakie są najnowsze trendy w odzieży sportowej i zainspiruj się naszymi pomysłami na wygodne i uniwersalne stylizacje.

Comeback: rakietki

Co to jest: mówiąc współczesnym językiem: squash i racquetball. Już w 1984 roku Tom Hanks odbijał rakietą gumową piłeczkę o ścianę w filmie „Plusk”. Dziś dwaj bohaterowie zamknięci w przeszklonym pomieszczeniu to obowiązkowa scena większości seriali –widocznie scenarzyści wiedzą, gdzie naprawdę można się wyżyć.

Dlaczego wraca: jest trochę technicznych różnic między racquetballem i squashem, ale na pierwszy rzut oka widać je w wielkości rakiety i piłki (w squashu są mniejsze). Obie dyscypliny łączy jedno: wymagają szybkich i intensywnych zrywów. Dlatego przy obecnej modzie na HIIT stara, dobra gra w rakietki wróciła do łask. Już 40-minutowy trening poprawi Twoją szybkość, zwinność i koordynację. Jako że każdy ruch ma swoje źródło w korpusie, Twój brzuch też długo nie zapomni wizyty na korcie.

Ile spala kalorii: 400-500 na godzinę.

Twój ruch: nie musisz władać rakietą tak mistrzowsko, jak pędzlem do makijażu, żeby pokryć się na treningu rumieńcem niezłego wycisku. Najważniejsza jest praca nóg. Przyda Ci się opanowanie wypadów i wykroków. Poćwicz trochę podstawy, by wzmocnić nogi.

Zacznij w pozycji stojącej. Wyprostuj się, napnij mięśnie tułowia. Zrób duży krok jedną nogą, lądując miękko na tylnej części stopy. Zginaj nogi, aż tylne kolano zatrzyma się tuż nad podłogą (kolana zgięte do 90 stopni). Wróć do góry. Powtórz 18 razy każdą nogą.

Tagi: ćwiczenia na płaski brzuch | ćwiczenia na pośladki | squash | hoola-hop | aqua areobik | taniec

Oceń artykuł:

4.40

Skomentuj (1)

gość

przez ~gość,
2016-07-14 10:35:42

fffff

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij