Women's Health poleca:

Bosu: trening 2 w 1

Poleć ten artykuł:

Z połączenia stepu z piłką powstał ten sprzęt do ćwiczeń, który pozwoli Ci połączyć dwa treningi w jeden. Daj się na chwilę wytrącić z równowagi, a wyjdziesz z tego silniejsza, ze zgrabną sylwetką i płaskim brzuchem. Na bosu nawet wysłużone ćwiczenia zaczną przynosić nowe, niezwykłe rezultaty.

Piłka bosu vs reszta sprzętu

Przewagą bosu nad stepem jest niestabilność: na ruchomym podłożu angażujesz więcej mięśni i wzmacniasz te głębokie. Z piłką szwajcarską bosu wygrywa za to większą stabilnością.

Musisz utrzymywać balans, ale bosu nie wytoczy się spod Ciebie, gdy na nim staniesz, więc możesz jednocześnie z wolnymi ciężarami czy na wyciągu wzmacniać inne partie mięśni.

Piłka do ćwiczeń jest tania i świetnie urozmaici Twój trening w domu. Przetestuj także nasze plany treningowe z piłką eliptyczną oraz piłką szwajcarską.

Twój sprzęt: dwustronna siłownia

Tego typu sprzęt znajdziesz też pod określeniem „balance step” (np. Apus Sports z doczepianymi tubingami, ok. 324 zł). Nazwa bosu wzięła się od angielskiego akronimu „both sides up”. Oryginalne bosu do ćwiczeń w domu (w zestawie z pompką i płytą z ćwiczeniami) to koszt 520 zł (ekspertfitness.com/sklep)   

Tagi: bosu | ćwiczenia na piłce

Oceń artykuł:

3.90

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij