Women's Health poleca:

Bieżnia czy orbitrek?

Poleć ten artykuł:

Co wybrać, aby szybciej spalić tłuszcz, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję? Trening na którym urządzeniu da najlepsze efekty? Postanowiłyśmy to sprawdzić. I okazało się, że zwycięzców tego starcia jest... dwóch.

Bieżnia mechaniczna

Wydaje się banalne i niby każdy wie, jak biegać, ale... No właśnie. Każdy trening rozpoczynaj marszem i kończ marszem, jeśli nie chcesz, by skończył się zawrotami głowy. Patrz cały czas przed siebie, a nie pod nogi i nie pochylaj głowy – łatwiej będzie Ci oddychać, dzięki czemu dłużej będziesz mogła biec w tempie, które sobie założyłaś. Aha, wymachy rękami rób przed siebie, a nie na boki.

W górę po formę

Na mechanicznej bieżni możesz nie tylko regulować tempo biegu, ale też kąt jej nachylenia. Dzięki temu, po pierwsze, łatwo odwzorujesz warunki zbliżone do naturalnych, a po drugie, szybciej osiągniesz szczytową dyspozycję. To proste: na pochylonej o 2 stopnie bieżni wykonaj serię 10 sprintów (100-200 metrów) oddzielonych od siebie półkilometrowymi odcinkami truchtu.

Naturalny ruch

Największą zaletą biegania na bieżni mechanicznej jest fakt, że przez cały czas wykonujesz ruch bardzo zbliżony do tego, który popularnie nazywamy bieganiem. Dlaczego zbliżony? Ano dlatego, że biegniesz cały czas przed siebie, zazwyczaj w stałym tempie, na niezmieniającej się nawierzchni. Od razu uspokajamy: nie ma w tym nic złego.

Bezpieczniej niż na zewnątrz

Równa nawierzchnia, która ustępuje trochę pod naciskiem Twoich butów, to gwarancja, że nie zrobisz sobie krzywdy – na mechanicznej bieżni nie czają się na Ciebie dołki ani wystające korzenie. Bonus: amortyzacja, którą zapewnia bieżnia, chroni stawy.

Wybierz mechaniczną bieżnię, jeśli...

– podczas treningu chcesz wykonywać ruch jak najbardziej zbliżony do naturalnego;

– jesteś w trakcie przygotowań do imprezy biegowej (nie ma przecież zawodów na orbitreku...);

– chcesz zmusić się do maksymalnego wysiłku i spalać setki kalorii;

– marzy Ci się forma, dzięki której bez problemu poradzisz sobie w biegach górskich.

Tagi: bieżnia mechaniczna | orbitrek | spalanie tłuszczu | ćwiczenia na spalanie tłuszczu

Oceń artykuł:

2.80

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij