Women's Health poleca:

Bieganie: podkręć tempo, spal tłuszcz i bij rekordy

Poleć ten artykuł:

Nie biegaj bez sensu. Zamień monotonny jogging na szybki trening, realizując konkretny biegowy plan treningowy. Oto 4 sposoby na podkręcenie tempa biegu i spalanie maksimum kalorii. Gotowa do biegu? Start!

Podobno nie chodzi o to, by złapać króliczka, ale by gonić go. Nie daj się więc złapać, a jednocześnie doścignij swoje cele, które umknęły Ci, gdy pokonywałaś kolejne kilometry. Wydłużanie dystansu bez zadyszki jest fajne, ale tylko do momentu, gdy czas biegu przestaje mieścić się w ramach Twojej i tak już za krótkiej doby.

Zobacz, jak skrócić trening, żeby poza wzmocnieniem serca zyskać też szczuplejszą sylwetkę. Zostaw w tyle konkurencję na 5 km – niech podziwiają Twoje zgrabne kształty.

Teoria, że im dłużej biegasz, tym więcej gubisz po drodze kilogramów, sprawdza się tylko na początku. Twój organizm to mistrz adaptacji, który szybko się uczy, więc długie, monotonne joggingi z czasem przestają robić na nim wrażenie.

Serce, płuca i mięśnie pracują po prostu efektywniej, więc zużywasz mniej energii, a bieganie zaczyna Ci się wydawać jednostajne i nudne. Niby trenujesz coraz więcej, ale szybkość, wydolność i Twoja sylwetka nie za bardzo na tym zyskują. Chcesz znów widzieć efekty?

Wyprowadź organizm z tej komfortowej dla niego strefy i przekonaj się, jak wiele możliwości daje bieganie. Jakie urozmaicenie można wprowadzić do zwykłego dreptania do przodu? Wystarczy zmienić tempo.

Przyspiesz, a metabolizm pójdzie Twoim śladem i w miejsce tłuszczu zaczną pojawiać się mięśnie. Trening szybkościowy sprawi, że zyskasz siłę fizyczną i psychiczną do pokonywania nowych wyzwań.

Uwaga! Efekty treningów, które Ci proponujemy, mogą uzależniać. Nadużycie może jednak grozić kontuzjami, więc ogranicz ich dawkę do jednej wybranej sesji treningowej w tygodniu.

Chociaż plany te bazują na bieganiu, możesz je dostosować do dowolnej aktywności kardio: na orbitreku, rowerze czy stepperze. Przejdź na następną stronę i sprawdź nasze patenty.

Tagi: bieganie | trening biegacza

Oceń artykuł:

3.60

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij