Women's Health poleca:

Ćwiczenia w domu: czym zastąpić sprzęt z siłowni?

Poleć ten artykuł:

Nie chcesz czekać na wolne sprzęty w fitness klubie albo po prostu preferujesz trening w domu? Zobacz, jak seksowną i wysportowaną sylwetkę wyrzeźbić na dwóch metrach kwadratowych. Bez ukrytych kosztów.

Twój trening

Ten program składa się z dwóch zestawów ćwiczeń angażujących do pracy całe ciało. Pierwszy z nich to trening izometryczny, w czasie którego poddajesz mięśnie stałemu, długotrwałemu napięciu, budując ich siłę i zwiększając ich rozmiar. Drugi to trening oporowy, oparty na sporej ilości powtórzeń, którego celem jest poprawa sprawności ruchowej, a efektem ubocznym smukła sylwetka. Ich kombinacja oznacza jedno: lepsze ciało bez wychodzenia z domu.

Instrukcja obsługi

Ćwiczenia Treningu A wykonuj jedno po drugim, odpoczywając między nimi jak najkrócej. Rób tylko jedno powtórzenie każdego ćwiczenia, wstrzymując każdorazowo ruch na 60 sekund. Po wykonaniu wszystkich 4 ćwiczeń odpocznij 30-60 sekund i powtórz całość raz jeszcze. Ćwiczenia Treningu B również połącz w obwód. Odpoczywaj 15 sekund między kolejnymi ćwiczeniami. Rób wskazaną ilość powtórzeń. Całość wykonaj 3 razy.

Nawigacja

Wykonuj podane treningi jeden po drugim, dzień po dniu. Po serii dwóch treningów zrób sobie jednodniowy odpoczynek, po czym zrób kolejną serię. Przykład? Zacznij tydzień Treningiem A. We wtorek zrób Trening B, a w środę odpocznij. W czwartek i piątek zrób znów kolejno Trening A i B. W weekend możesz albo odpocząć i kolejny tydzień treningowy rozpocząć w poniedziałek, albo iść za ciosem i do walki o formę stanąć już w niedzielę. Pamietaj o trzymaniu się zasad zdrowej diety, dzięki czemu zmaksymalizujesz efekty ćwiczeń. Zobacz nasz przykładowy jadłospis na cały tydzień.

Tagi: ćwiczenia w domu | trening domowy | trening siłowy

Oceń artykuł:

3.30

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij