Women's Health poleca:

Aktywny wypoczynek: zabawa i trening

Poleć ten artykuł:

Aktywny wypoczynek z przyjaciółmi pozwala pozbyć się stresu, podkręca metabolizm i wydłuża życie. Dlatego niektóre rozrywki w gronie znajomych możesz potraktować także jako trening. Zobacz, jak kręgle, taniec, gra na konsoli czy golf mogą zagwarantować Ci zgrabną sylwetkę.

Kilka rzutów frisbee może sprawić, że zostaniesz królową plaży, a jeden wieczór samby może uczynić z Ciebie królową parkietu. Spędzaj czas tak jak lubisz, a przy okazji spalaj kalorie i buduj dobrą kondycję.

Badania pokazują, że aktywny relaks ze znajomymi pozwala pozbyć się stresu, podkręca metabolizm i wydłuża życie. Trochę swobodnego ruchu przyspiesza też regenerację po długim biegu i łagodzi ból zmęczonych mięśni.

Po przetańczonym wieczorze chudniesz nawet wtedy, gdy zjadłaś solidną kolację, prawda? No właśnie. Zobacz, jakie aktywności wpłyną na Twoje mięśnie (i tłuszcz) podobnie jak 20-minutowa wizyta na siłowni. 

Kręgle? Zabawa

Przejście 3 metrów z 3-kg kulą, żeby za chwilę rozsiąść się na kanapie, nijak nie da się podciągnąć pod wysiłek. Nawet umysłowy.

Tuning: jedyny sposób, by Twoje ciało zyskało na pobycie w kręgielni, to wykorzystanie kuli jako ciężarka do uginania ramion z oporem albo przysiadów. Tylko że to może (a raczej na pewno) będzie wyglądać głupio (dlatego zamiast tego, aby poprawić wygląd swojej sylwetki zawsze możesz wypróbować nasz treningowy siłowy z kettlebellem albo ćwiczenia z hantlami)..

Sprawę dodatkowo pogarszają te śmieszne buty z wypożyczalni. Odpuść sobie gimnastykę i skup się na grze. Więcej zyskasz, jeśli będziesz strącała kręgle w dobrym stylu.

Popraw technikę: utrzymuj proste plecy - zaangażuj mięśnie tułowia, starając się nie przechylać go na bok. Uginaj nogi podczas wypuszczania kuli, zamiast pochylać się jak zgięta w pół staruszka. I odpuść sobie piwo z nachosami między rundami, bo od nich brzuch robi się okrągły jak ta kula toczona po torze.

Tagi: trening | aktywny wypoczynek

Oceń artykuł:

4.00

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij