Women's Health poleca:

Spalanie kalorii: 8 sposobów na spalanie poza siłownią

Poleć ten artykuł:

...dobrą zabawę! Frisbee, taneczna impreza, a może partia tenisa na Wii z przyjacielem? Jak się okazuje, to nie tylko świetne sposoby na spędzanie wolnego dnia, ale i doskonałe spalacze kalorii. I co najlepsze – w zależności od intensywności, mogą zaliczać się do porządnego treningu!

Nawet niezobowiązująca aktywność fizyczna, która wynika z wybranej przez Ciebie formy spędzania wolnego czasu, może być efektywna – pomoże zredukować napięcie, przyspieszyć metabolizm, a także dodać Ci wigoru i odjąć lat. Taka rozrywka może być także dobrym pomysłem na dni wolnego od treningu – pomoże Twojemu ciału dojść do siebie po morderczym treningu z dnia poprzedniego i zregenerować mięśnie.

Ale to nie znaczy, że możesz już zrezygnować z chodzenia do fitness klubu, porannych przebieżek, czy weekendowego trekkingu – gra w minigolfa lub zabawa z psem nie są alternatywą dla 20-minutowego treningu siłowego. Jednakże są sposoby na to, by aktywny relaks zamienić w prawdziwy wyciskacz potu. Oto one:

1. Gra w kręgle

Fakt: Bądźmy szczerzy, wyjście na kręgle nie brzmi jak wytrzymałościowe wyzwanie (najbardziej problematyczne jest trafienie w kręgle, to dopiero sztuka!). Wysiłek, który zazwyczaj wykonujemy, to podniesienie kilkukilogramowej kuli, przejście kilku kroków, wyrzucenie kuli i wrócenie z powrotem do stolika.

Wyzwanie: Cóż, możesz użyć kuli jako wolnego ciężaru i popracować nad swoim bicepsem lub pośladkami, wykonując przysiady z obciążeniem – ale wyglądałabyś wtedy śmieszniej, niż buty, które właśnie wypożyczyłaś. Dlatego nie zmuszaj się do takiego poświęcenia – zainteresuj się bardziej sposobem, w jaki grasz w kręgle.

Staraj trzymać się górną część ciała prosto (nie wyginając się na boki), angażując mięśnie brzucha . Obniż ciało, kiedy wyrzucasz kulę, zamiast zginać się w pół i pochylać do przodu. W takiej pozycji nogi będą mogły pracować skuteczniej, by uwolnić kulę z Twojego uścisku i trafić nią do celu.

Chcesz zobaczyć korzyści takiego minitreningu? Pamiętaj nie tylko o pilnowaniu swojego ciała i napiętym brzuchu, ale i odstawieniu coli i przekąsem między rzutami.

2. Gry sportowe na konsolę

Fakt: Sportowe gry wideo naprawdę liczą się jako porządny trening. Wszystko jednak zależy do Twojego zaangażowania, a także poziomu trudności gry.

"Topowe gry sportowe na konsolę, np. NIntendo Wii czy Xbox 360 z wykorzystaniem technologii Kinect) pozwalają na pracę całego ciała, którym sterujesz i kontrolujesz postać na ekranie"  mówi Elizabeth DiRico, fizjolog sportu i autorka badania z 2009 roku na temat ruchowych gier wideo.

Wyzwanie: „Wybieraj te gry, które będą wymagały od Ciebie uderzeń, wymachów, przysiadów i poruszania się na boki” – wyjaśnia DiRico. Według badania gier na konsolę Wii, boks jest najbardziej wysiłkowym sportem dostępnym na gry wideo. Następne w kolejności są koszykówka i tenis, oznaczone jako umiarkowane aktywności.

Chcesz spalić więcej kalorii? Zaproś do gry brata, współlokatorkę lub partnera – rywalizacja z prawdziwym pzeciwnikiem bardziej zmotywuje Cię do wylewania siódmych potów, niż wirtualny rywal lub trener.

Tagi: spalanie kalorii | sposoby na spalanie kalorii | aktywność fizyczna

Oceń artykuł:

4.50

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij