Women's Health poleca:

5 treningowych celów, które powinnaś sobie wyznaczyć

Poleć ten artykuł:

Chcesz schudnąć, dobrze wyglądać w bikini czy być w stanie przebiec maraton? Żaden z tych powodów nie jest zły, ale nasz ekspert zdradza, jakie fitnessowe cele warto dodać do listy.

Jest jedna rzecz, która łączy wszystkie osoby wkręcone w fitness: wyznaczanie sobie celów. Trenerka personalna i redaktorka amerykańskiej edycji WH Amy Roberts zdradza nam, że pierwszą rzeczą, o którą prosi klientów jest określenie tego, co chcą osiągnąć. Potem pomaga im w realizacji.

I chociaż nie ma czegoś takiego jak zły cel, to nieco dokładniejsze ich określenie może działać na Twoją korzyść – szczególnie gdy możesz w łatwy sposób mierzyć swoje postępy w trakcie całego procesu. Zastanów się, czy do Twojej listy postanowień nie warto dodać naszych propozycji

1. Obniżyć poziom tkanki tłuszczowej

Ludzie często mówią, że chcą po prostu zrzucić jakieś 5-10 kilogramów, ale pewnie słyszałaś już, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz? Mimo że nie jest to prawda (kilogram to kilogram), to okazuje się, iż tkanka mięśniowa jest bardziej zwarta i dzięki temu zajmuje mniej miejsca niż tłuszcz. Zatem jeśli Twoim celem jest pozbycie się kilku kilogramów, to powinnaś go zmienić i na listę postanowień wpisać raczej pozbycie się tkanki tłuszczowej i przyrost (lub utrzymanie) mięśni.

Zawartość procentową tkanki tłuszczowej możesz zmierzyć na kilka sposobów. Pierwszym jest pomiar urządzeniem skanującym ciało promieniami rentgenowskimi o niskiej mocy typu DEXA, którego używa się do przede wszystkim do pomiaru gęstości kości. Możesz też poddać się analizie impedancji bioelektrycznej. W metodzie tej wykorzystana jest zdolność ludzkiego ciała do przewodnictwa elektrycznego: mierząc szybkość przepływu, wylicza się zwartość procentową tkanki tłuszczowej. Prostym sposobem jest też wykonanie pomiaru fałdomierzem, który przypomina suwmiarkę.

Musisz jednak pamiętać, że wyniki mogą się od siebie różnić w zależności od metody, ale tak długo, jak pomiary wykonywane są w tych samych warunkach ogólnych, będziesz w stanie uzyskać całkiem dobry wgląd w swoje postępy w utracie tłuszczu. Dlatego koniec końców warto się na któryś zdecydować. A ponieważ trening to nie wszystko, zadbaj też o odpowiednią dietę. Poznaj listę produktów spożywczych pomagających w szybkim spalaniu kalorii i zobacz, na czym polega efekt fat burning na Twoim talerzu.

Tagi: motywacja do ćwiczeń | postanowienia

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij