Women's Health poleca:

14 patentów na zgrabną sylwetkę

Poleć ten artykuł:

Ćwiczenia wielostawowe czy brzuszki? Trening kardio czy interwały? Sprawdź, jak z każdej wizyty na siłowni wycisnąć maksa i już po paru tygodniach cieszyć się pięknie wyrzeźbioną, zgrabną sylwetką, nad którą inne pracują miesiącami. Efekty gwarantowane przez WH.

Co to jest: masz go zawsze za mało. Tak, zgadłaś za pierwszym podejściem – chodzi o czas, który każdego dnia dzielić musisz między karierę, życie towarzyskie, rodzinę i pasje. Długa wyliczanka, w którą naprawdę trudno wpleść regularne treningi.

Przed pracą nie dasz rady (musiałabyś chyba wstawać o czwartej!), a po pracy liczba obowiązków wcale się nie zmniejsza, tylko w tajemniczy sposób rośnie. Brzmiałoby to może w 100% wiarygodnie, gdyby założyć, że na codzienny trening potrzebujesz co najmniej półtorej godziny albo nawet trzech, jeśli liczyć też dojazd i czas spędzony w szatni przed i po.

Prawda jest jednak taka, że całą sesję możesz skrócić nawet do 15 minut. A biorąc pod uwagę 14 przedstawionych przez nas patentów, dzięki którym z każdej wizyty w fitness klubie wyciśniesz jeszcze więcej w jeszcze krótszym czasie – nie masz już najmniejszej wymówki, by nie pokusić się o fit figurę.

1. Nie trać czasu na (złą) rozgrzewkę

Zamiast spacerować i truchtać na bieżni mechanicznej, zrób kilka serii oldskulowych pajacyków (po 20 powtórzeń). Włączysz w ten sposób do gry górę i dół ciała (a także mięśnie korpusu) i szybko podniesiesz swoje tętno, przygotowując się do właściwego treningu.

Zrób na koniec kilka wymachów ramionami i nogami, by śmiało przejść dalej. Aha, badacze na łamach „Journal of Applied Physiology” dowodzą też, że zbyt długa i monotonna rozgrzewka zmniejsza efektywność następującej po niej sesji.

2. Zacznij ostro

Zaczynaj trening zawsze od ćwiczenia, o którym wiesz, że jest dla Ciebie najbardziej wymagające. Po pierwsze, będziesz miała je z głowy, a po drugie, wciąż pełna energii łatwiej je pokonasz (i to zmniejszając ryzyko kontuzji!). Zaraz po tym postaw na ulubione ćwiczenia, w trakcie których dawaj z siebie naprawdę wszystko.

W badaniu przeprowadzonym na College of New Jersey dziewczyny, które w pierwszej połowie treningu nie szły na żadne kompromisy (zwalniając obroty w drugiej), spalały aż o 23% więcej tłuszczu niż te, które całą sesję pokonywały w tym samym (czyt. nie najwyższym) tempie.  

Jeśli lubisz ostry wycisk, wypróbuj nasz plan treningowy na cały tydzień i dowiedz się, dlaczego warto zacząć wykonywać trening HIIT.

Tagi: zgrabna sylwetka | trening

Oceń artykuł:

4.30

Skomentuj (3)

przez Womens_Health,
2016-04-06 09:01:50

Droga Charlotto, "chłopacy" to forma rzadko używana, ale na pewno nie błędna. Tak twierdzi prof. Mirosław Bańko, a my opinii takiego specjalisty nie będziemy podważać. Zajrzyj do Poradni Językowej: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/chlopacy;1738.html Pozdrawiamy serdecznie!

Charlotta

przez ~Charlotta,
2016-03-28 21:02:34

Slajd 2: CHŁOPAKI (!!!), nie chłopacy. Błagam... ;/

Arleta

przez ~Arleta,
2016-03-14 15:19:55

Chciałabym się wytrzymać chociaż 2 miesiące - dziś zaczynam ćwiczyć.

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij