Women's Health poleca:

10 dobrych powodów, by regularnie ćwiczyć

Poleć ten artykuł:

Nie możesz zmotywować się, by ćwiczyć w fitness klubie, biegać lub choćby robić poranną gimnastykę? Oto 10 typowo kobiecych powodów, dla których warto w końcu poważnie się za to zabrać.

Czy Twoją jedyną - i, niestety, zazwyczaj niewystarczającą - motywacją do systematycznych treningów jest chęć zobaczenia w lustrze idealnego ciała? Nie ma co się oszukiwać - niemal każda z nas marzy o figurze Mirandy Kerr. Warto jednak wiedzieć, że uprawianie sportu może przynieść Ci o wiele więcej korzyści, niż tylko zachwyt w oczach facetów, otwarcie gapiących się na Twoje szczupłe, zgrabne ciało.

Nie ma nic złego w tym, że chcesz wyglądać świetnie w seksownym stroju na siłownię. Ale najpiękniejszą i najfajniejszą rzeczą w trenowaniu jest to, że istnieje mnóstwo innych powodów (poza chęcią wyglądania jak bogini), dla których warto to robić. Oto 10 naszych ulubionych motywatorów treningowych:

1. Poprawia Ci się nastrój

Energiczny trening działa jak środek odstraszający zły humor. Dzieje się tak, ponieważ wysiłek fizyczny zwiększa produkcję substancji chemicznych w mózgu, odpowiedzialnych za łagodzenie stresu oraz niepokoju, co sprawia, że czujesz się szczęśliwsza i zrelaksowana. Naukowcy uważają, że możesz czerpać takie psychiczne korzyści z ćwiczeń nawet, jeśli jesteś załamana. Więc nie rozklejaj się, kiedy drogi Twoja i Twojego faceta ostatecznie się rozejdą, tylko leć na zumbę.

2. Lepiej śpisz

Można nazwać trening naturalnym środkiem nasennym: najnowsze badania National Sleep Foundation potwierdziły, że ponad dwie trzecie ludzi regularnie uprawiających sport nie ma żadnych problemów ze snem – i nie ma znaczenia, czy wskoczysz w dresy rano, po południu, czy też porcję ćwiczeń zaaplikujesz sobie nawet późnym wieczorem.

3. Poprawia Ci się pamięć

Masz jutro egzamin albo ważną prezentację w pracy? Obojętne, jakiego rodzaju wysiłek umysłowy Cię czeka  – dobrze zrobisz, jeśli wcześniej pomęczysz się trochę fizycznie. Nowe badania opisane przez czasopismo „Behavioral Brain Research”, a przeprowadzone na młodych dorosłych ludziach wykazały, że pojedyncza sesja ćwiczeń aerobowych podniosła u nich poziom hormonów we krwi odpowiedzialnych za dobrą pamięć.

Tagi: regularne ćwiczenia | jak ćwiczyć regularnie

Oceń artykuł:

3.20

Skomentuj (0)

Women's Health poleca

Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca Women's Health poleca
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij